Wiadomości z Rybnika

Rybnickie wsparcie dla PCK i WPR

  • Dodano: 2021-01-25 06:30, aktualizacja: 2021-01-24 16:39

Rybnicka firma Politan przekazała 5300 butelek z płynem do dezynfekcji powierzchni do Polskiego Czerwonego Krzyża i Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Firma Politan, właściciel marek Gosia, Amigo, Sensit, Helios, od samego początku pandemii angażuje się w działania na rzecz walki z koronawirusem, przekazując lokalnym szpitalom i placówkom pomocy społecznej środki materialne pomocne w codziennym funkcjonowaniu.

Z początkiem roku została uruchomiona akcja przekazania środków do dezynfekcji powierzchni Cito+ dla Polskiego Czerwonego Krzyża i  Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w ilości 5 300 butelek. W ramach darowizny firma przekazała ponad 3 800 butelek płynu do mycia powierzchni Cito+ o zawartości 70% alkoholu, które trafiły do Polskiego Czerwonego Krzyża. Płyn zostanie wykorzystany na potrzeby PCK oraz przekazany do instytucji współpracujących.

Wsparcie otrzymało również Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

Ponad 1 500 butelek płynów do mycia powierzchni o zawartości 70% alkoholu Cito+ przekazano na rzecz medyków ze Śląska. Za pośrednictwem WPR w Katowicach środki trafią również do lokalnych punktów na terenie Śląska, między innymi do Rudy Śląskiej, Bytomia, Mikołowa. Mamy nadzieję, że przekazane środki czystości pomogą ratownikom w walce na pierwszej linii  z koronawirusem.

- Cieszymy się, że po raz kolejny produkty firmy Politan są wsparciem dla instytucji zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Mamy świadomość, jak ważna jest w dzisiejszych czasach każda okazana pomoc i staramy się w miarę możliwości udzielać jej tam, gdzie to niezbędne – mówi Izabela Habram, Dyrektor Marketingu firmy Politan.

Rybnickie wsparcie dla PCK i WPR

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również