Wiadomości z Rybnika

Rybnicki Telefon Zaufania - policjanci i pracownicy dla seniorów

  • Dodano: 2021-03-08 07:00, aktualizacja: 2021-03-09 07:47

W ramach Rybnickiego Telefonu Seniora, od marca telefoniczne dyżury będą pełnić również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz prawnicy, którzy w wyznaczonych godzinach posłużą osobom starszym radą i pomocą.

Coraz częściej seniorzy wiedzą jak nie dać zwieść się osobom podszywającym się za pracowników instytucji państwowych, czy członków rodziny. Starsi ludzie stali się bardziej czujni i wiedzą jak reagować.

Profilaktyk z rybnickiej komendy – sierż. Kamil Kazek pełnił dyżur w ramach Telefonu Zaufania Seniora w Rybniku. Zainteresowanie policyjnym poradami było bardzo duże. Mundurowy udzielał porad i dawał wskazówki osobom starszym, informując między innymi jak zgłosić oszustwo internetowe, czy na co zwrócić uwagę podczas zakupów w sieci. Pytania dotyczyły także bezpiecznych płatności internetowych.

Podczas rozmów z seniorami, stróże prawa będą również promowali założenia kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz", poprzez zwiększenie świadomości i reakcji seniorów na przypadki naruszenia prawa. Więcej informacji na temat Rybnickiego Telefonu Zaufania znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta w Rybniku.

Dyżury będą pełnione w następujących dniach:

  • Policjant - w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w godz. 10.00 - 14.00
  • Prawnik - w każdy czwarty czwartek miesiąca, w godz. 12.00 - 14.00

Numer telefonu dla seniorów:
327 847 874

Rybnicki Telefon Seniora będzie działał co najmniej do 2023 roku.

Rybnicki Telefon Zaufania - policjanci i pracownicy dla seniorów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również