Wiadomości z Rybnika

Rybnicki Telefon Zaufania - policjanci i pracownicy dla seniorów

  • Dodano: 2021-03-08 07:00, aktualizacja: 2021-03-09 07:47

W ramach Rybnickiego Telefonu Seniora, od marca telefoniczne dyżury będą pełnić również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz prawnicy, którzy w wyznaczonych godzinach posłużą osobom starszym radą i pomocą.

Coraz częściej seniorzy wiedzą jak nie dać zwieść się osobom podszywającym się za pracowników instytucji państwowych, czy członków rodziny. Starsi ludzie stali się bardziej czujni i wiedzą jak reagować.

Profilaktyk z rybnickiej komendy – sierż. Kamil Kazek pełnił dyżur w ramach Telefonu Zaufania Seniora w Rybniku. Zainteresowanie policyjnym poradami było bardzo duże. Mundurowy udzielał porad i dawał wskazówki osobom starszym, informując między innymi jak zgłosić oszustwo internetowe, czy na co zwrócić uwagę podczas zakupów w sieci. Pytania dotyczyły także bezpiecznych płatności internetowych.

Podczas rozmów z seniorami, stróże prawa będą również promowali założenia kampanii "Nie reagujesz – akceptujesz", poprzez zwiększenie świadomości i reakcji seniorów na przypadki naruszenia prawa. Więcej informacji na temat Rybnickiego Telefonu Zaufania znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta w Rybniku.

Dyżury będą pełnione w następujących dniach:

  • Policjant - w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w godz. 10.00 - 14.00
  • Prawnik - w każdy czwarty czwartek miesiąca, w godz. 12.00 - 14.00

Numer telefonu dla seniorów:
327 847 874

Rybnicki Telefon Seniora będzie działał co najmniej do 2023 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.