Wiadomości z Rybnika

Rybnicki dyżurny najlepszy na Śląsku!

  • Dodano: 2023-10-13 10:30

Z najlepszymi policyjnymi dyżurnymi na Śląsku spotkał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski. Komendant wręczył nagrody zwycięzcom wojewódzkich eliminacji do „Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”. Laureat zawodów będzie reprezentował śląski garnizon w krajowym finale turnieju.

Nagrody dla najlepszych policjantów

W dniach od 20 do 21 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzono konkurs na najlepszego dyżurnego w województwie śląskim. To od tej grupy policjantów, pełniących służbę na stanowisku kierowania, zależy czas przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach, niezwłoczne organizowanie działań i skuteczne kierowanie będącymi w ich dyspozycji siłami i środkami oraz zapewnienie właściwego obiegu informacji o zdarzeniach.

W szranki stanęło 33 policjantów służby dyżurnej wyłonionych wcześniej w macierzystych jednostkach, którzy w pierwszym dniu zawodów musieli zmierzyć się z testem wiedzy policyjnej, który obejmował problematykę z zakresu działania na stanowisku kierowania, w tym udzielania pierwszej pomocy. 

Wyłoniona z tej grupy dziesiątka mundurowych, następnego dnia rywalizowała w II etapie konkursu-symulacji pracy na stanowisku kierowania w przypadku wystąpienia katastrofy komunikacyjnej oraz napadu na kantor. 

Wyniki policyjnych konkurencji

Na podstawie ilości zdobytych punktów z wszystkich konkurencji, wyłoniono zwycięzców:

  • kom. Daniel Tomczyk z KMP w Rybniku,
  • asp. sztab. Piotr Wyczesany z KMP w Mysłowicach,
  • asp. sztab. Dawid Cacoń z KPP w Zawierciu.

Wczoraj do komendy wojewódzkiej najlepsi dyżurni na Śląsku przyjechali wraz ze swoimi przełożonymi – komendantem i zastępcami komendantów z rybnickiej, mysłowickiej i zawierciańskiej jednostki: kom. Damianem Przybyłą, podinsp. Jarosławem Bąkiem oraz nadkom. Pawełem Sobotą. 

Z policjantami spotkał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Marek Nowakowski, który wręczył zwycięzcom konkursu nagrody, gratulując i życząc dalszych sukcesów w służbie.

W spotkaniu uczestniczyła również mł. insp. Katarzyna Wanik – Naczelnik Wydziału Sztab Policji KWP w Katowicach wraz ze swoim zastępcą nadkom. Leszkiem Szukalskim.

Zwycięzca zawodów będzie reprezentował garnizon śląski w „Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji”, który już w listopadzie odbędzie się katowickiej szkole Policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również