Wiadomości z Rybnika

Rybnicka fundacja przekazała sprzęt medyczny dla szpitala w Ukrainie

  • Dodano: 2023-03-06 07:00, aktualizacja: 2023-03-06 11:17

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przekazała sprzęt medyczny dla ukraińskiego szpitala w mieście Malin, w obwodzie żytomierskim. Do tamtejszej placówki trafiły z Rybnika m.in. wózki inwalidzkie, kule, urządzenia do transportu pacjentów. Fundacja już organizuje kolejną pomoc. 

Sprzęt dla ukraińskiego szpitala

Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przekazała chodziki, kule, sprzęt do transportu pacjenta Re Tum, 7 wózków inwalidzkich, krzesło pod natrysk. Tyle udało się spakować do transportu, który wyjechał na Ukrainę. W magazynie Fundacji czeka kolejny sprzęt do przekazania dla chorych i rannych pacjentów z obwodu żytomierskiego. 

 – Od roku wszyscy z niedowierzaniem i wielkim smutkiem obserwujemy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Wobec cierpienia, bólu i zniszczeń nie mogliśmy pozostać obojętni. Zdecydowaliśmy się przygotować dary medyczne dla szpitala w mieście Malin – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie. 

Pomoc trafiła do Szpitala Malynsky w mieście Malin. Nie przypadkowo właśnie tam, bo z tą placówką ma bliski kontakt ukraińska lekarka, z którą prezeska Fundacji na co dzień współpracuje w NZOZ Puls-Med. Stąd też wiadomo, czego tam, na Ukrainie,  najbardziej potrzeba, dlatego w takim zakresie ta pomoc jest organizowana.

- Sytuacja jest bardzo trudna i wiemy, że to, co wysłaliśmy, bardzo szybko zostanie zagospodarowane. Do przekazania mamy kolejny sprzęt, jak łóżka: do transportu i do mycia pacjenta. Wszystko czeka już spakowane w magazynie, jesteśmy gotowi na kolejny transport.  

Miasto Malin w obwodzie żytomierskim już na początku wojny zostało zbombardowane przez rosyjskie lotnictwo. Do ataków rakietowych dochodziło również w kolejnych miesiącach, stąd potężne zniszczenia, ranni i ofiary wśród cywilów. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również