Wiadomości z Rybnika

Rybniccy uczniowie wyjechali do Hiszpanii w ramach Erasmusa

  • Dodano: 2023-11-27 10:15

W dniach od 5 do 12 listopada grupa pięciorga uczniów uczęszczających do SP 16 w Rybniku wraz z opiekunami  wyjechała do Hiszpanii w ramach programu Erasmus+.

Uczniowie SP nr 16 wyjechali do Hiszpanii

Rybniccy uczniowie realizowali projekt „Getting to know each other”, czyli "Poznajemy się nawzajem". Uczniowie mieszkali u rodzin w miejscowości Llinars del Valles. Każdego dnia uczęszczali do szkoły Salvador Sanroma, gdzie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których współtworzyli gazetkę szkolną w języku angielskim, wykonywali prace techniczno-plastyczne, udzielali się kulinarnie piekąc ciasteczka Panellets. Wspólnie wyjechali na wycieczkę  do Barcelony. Zwiedzili perełkę Katalonii, czyli kościół  Sagrada Familia, domy Gaudiego-Casa Batllo, Casa Mila i spacerowali po deptaku Rambla de Catalunya oraz La Ramblas. 

Uczniowie zaprezentowali i zareklamowali Polskę, piękny Rybnik oraz szkołę. Hiszpańskim uczniom oraz nauczycielom przypadły do gustu krówki i ptasie mleczko. Weekend był czasem wyjazdów nad morze i wycieczek górskich.

Podsumowując, udział w powyższym projekcie finansowanym  z budżetu Unii Europejskiej umożliwił nawiązanie przyjaźni poza swoim dziennym kręgiem przyjaciół, doskonalenie umiejętności językowych, a przede wszystkim  młodzież odkryła swoje mocne strony: samodzielność, komunikatywność oraz radzenie sobie w środowisku innym aniżeli rodzinne. Czas spędzony za granicą to  nawiązanie znajomości, poznanie  kultury, tradycji  i zwyczajów. Wyjazd ten  okazał się cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. 

Rybniccy uczniowie wyjechali do Hiszpanii w ramach Erasmusa / fot. mat. zew.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również