Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii

  • Dodano: 2018-01-29 08:30, aktualizacja: 2018-01-29 08:37

W ramach działań „Bezpieczne ferie 2018” rybniccy policjanci w ostatnich dniach odwiedzili szkoły i przedszkola, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie.

Podczas spotkań mundurowi przypominali o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i przekazywali plakaty, promując program "Dzielnicowy bliżej nas".

W ostatnich dniach, rybniccy dzielnicowi i policjant zajmujący się profilaktyką społeczną, przeprowadzili kilkanaście spotkań z dziećmi i młodzieżą. Ich głównym tematem było oczywiście bezpieczeństwo w czasie ferii. Podczas spotkań stróże prawa uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypominali o konieczności noszenia odblasków i jazdy samochodem w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, a także przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, w domu i w kontaktach z obcymi. Przestrzegali dzieci i młodzież przed wchodzeniem na lód, a także apelowali o rozwagę podczas zabaw ze śnieżkami. Omawiali również zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu.

W czasie spotkań ze starszymi klasami i młodzieżą gimnazjalną, poruszane były również tematy odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i szeroko rozumianej cyberprzestępczości. Mundurowi omówili najczęstsze przestępstwa internetowe oraz przedstawili podstawowe sposoby zabezpieczeń. Rozmowy z młodzieżą na ten temat są bardzo ważne, gdyż to właśnie oni są przede wszystkim użytkownikami urządzeń multimedialnych, a co za tym idzie internetu. Poruszane zostały między innymi tematy portali społecznościowych, ściągania i udostępniania plików w internecie, a także publikowanie cudzego wizerunku. Policjanci zwrócili młodzieży szczególną uwagę na to, że każdy ma prawo wykorzystywać Internet do własnego rozwoju czy zabawy, jednak łamiąc obowiązujące prawo ponosi także odpowiedzialność za swoje działania.

Spotkania przeprowadzone zostały w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018”. Prelekcje były również świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Dzielnicowi wyposażeni w materiały informacyjne przygotowane przez MSWiA promowali możliwość łatwiejszego kontaktu, zachęcając jednocześnie do aktywnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również