Wiadomości z Rybnika

Rusza remont ul. Mikołowskiej

  • Dodano: 2021-07-09 07:00, aktualizacja: 2021-07-08 21:26

Od 14 lipca br. przez ok. 1,5 miesiąca planowane są utrudnienia w ruchu na ul. Mikołowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granicy miasta.

Utrudnienia związane są z rozpoczynającym się długo oczekiwanym przez wielu kierowców remontem nawierzchni tej drogi. Remont ul. Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1,  spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierujących, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty. Prace będą prowadzone etapami, przy połówkowym zajęciu jezdni, z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej.

Prace wykonywać będzie wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. zł .

Asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Komentarze (2)    dodaj »

  • greg24

    Czyli do końca wakacji będą zmieniali asfalt na 3,5km ? Oby to był tylko całkowity czas inwestycji, a sam czas zamknięcia połowicznego dróg był krótki.

  • Ulalallla

    My w Dankowicach pod Bielskiem czekamy na drogę 50 lat pono" sąsiednią gmina ukradła nam pieniądze na drogę i Oni mają drogę a My w Dankowicach nie mamy, za to obdarzyli nas masą ciężarówek tzw wanien że żwirem i piaskiem oczywiście droga do 15 ton, ale kto by zwracał na to uwagę.!!!!!!!!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również