Wiadomości z Rybnika

Rusza punkt Eurodesk Rybnik

  • Dodano: 2021-09-01 06:30, aktualizacja: 2021-08-31 21:19

Od września młodzież będzie mogła dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju poprzez podróże po Europie. W Rybniku rusza punkt informacyjny Eurodesk, który poprowadzi Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu.

Europejska sieć informacyjna

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+". Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to błyskawiczna informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary o jakich dowiedzieć się można od konsultantów Eurodesk.

Rybnik w sieci Eurodesk

Już od września za sprawą Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu w Rybniku działać będzie punkt Eurodesk. Fundacja, która specjalizuje się w projektach międzynarodowych i młodzieżowych poszerza swoją działalność w Rybniku właśnie o punkt informacyjny.

"Współpracujemy z młodzieżowymi radami miast m.in. w Rybniku, Mikołowie. Posiadamy duże doświadczenie w projektach międzynarodowych i to dla nas naturalny kierunek rozwoju. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem na poziomie lokalnym”- mówi Magdalena Foltys- prezes FEIO.

Jeśli chcecie skorzystać z doradztwa w punkcie Eurodesk Rybnik konsultanci zapraszają was na rybnicki kampus. Można przyjść w wyznaczonych godzinach, bądź umówić się na spotkanie mailowo. Na pytania konsultancki czekają również na specjalnej grupie na Facebooku.

Fundacja zaprasza do współpracy również szkoły, uczelnie organizacje z Rybnika i okolic. W ofercie punktu już wkrótce znajdą się m.in. eurolekcje.

  • Punkt Eurodesk Polska, ul. Rudzka 13, bud. C, pok. 3.2

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.