Wiadomości z Rybnika

Rusza punkt Eurodesk Rybnik

  • Dodano: 2021-09-01 06:30, aktualizacja: 2021-08-31 21:19

Od września młodzież będzie mogła dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju poprzez podróże po Europie. W Rybniku rusza punkt informacyjny Eurodesk, który poprowadzi Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu.

Europejska sieć informacyjna

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie - przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu "Erasmus+". Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to błyskawiczna informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary o jakich dowiedzieć się można od konsultantów Eurodesk.

Rybnik w sieci Eurodesk

Już od września za sprawą Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu w Rybniku działać będzie punkt Eurodesk. Fundacja, która specjalizuje się w projektach międzynarodowych i młodzieżowych poszerza swoją działalność w Rybniku właśnie o punkt informacyjny.

"Współpracujemy z młodzieżowymi radami miast m.in. w Rybniku, Mikołowie. Posiadamy duże doświadczenie w projektach międzynarodowych i to dla nas naturalny kierunek rozwoju. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem na poziomie lokalnym”- mówi Magdalena Foltys- prezes FEIO.

Jeśli chcecie skorzystać z doradztwa w punkcie Eurodesk Rybnik konsultanci zapraszają was na rybnicki kampus. Można przyjść w wyznaczonych godzinach, bądź umówić się na spotkanie mailowo. Na pytania konsultancki czekają również na specjalnej grupie na Facebooku.

Fundacja zaprasza do współpracy również szkoły, uczelnie organizacje z Rybnika i okolic. W ofercie punktu już wkrótce znajdą się m.in. eurolekcje.

  • Punkt Eurodesk Polska, ul. Rudzka 13, bud. C, pok. 3.2

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również