Wiadomości z Rybnika

Pumptrack i racing w Kamieniu

  • Dodano: 2018-07-16 11:00

Nowa atrakcja sportowa dla amatorów ekstremalnej jazdy na rowerze! W Rybniku-Kamieniu powstały tory pumptrack oraz racing. To kolejna inwestycja poprawiająca atrakcyjność tej rybnickiej dzielnicy.

Pumptrack to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek" ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.Takie obiekty cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, aktywnych ludzi. Podobny znajduje się na terenie Parku Tematycznego nad Nacyną.

Tor pumptrack w Kamieniu ma asfaltową nawierzchnię i 44 metry długości. Szerokość toru jezdnego to około 1,5 m. Biorąc pod uwagę nasypy, szerokość toru - w zależności od miejsca - waha się między 1,9 a 2,9 m. Wysokość na zakrętach oscyluje między 0,6 a 0,8 m.

Tuż obok znajduje się kolejny tor - typu racing. Tu nawierzchnia o długości 175 metrów wykonana jest z kruszywa naturalnego. Szerokość toru jest zmienna, w zależności od miejsca ma on od 4,9 do 6,8 m. Wysokość wzniesienia początkowego wynosi 2,25 m, a na zakrętach sięga 1,85 m. Wysokość przewyższeń na "prostkach" (tzw. hopek) oscyluje między od 1 a 1,3 m. Tor pozwala na poczucie radości płynącej z jazdy na rowerze górskim w mieście. Trasa przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej, ale spełni wymagania rowerzystów o wyższym poziomie zaawansowania.

Tory zlokalizowane są na terenie ośrodka MOSiR przy ul. Hotelowej w pobliżu bramy wjazdowej od strony ul. Jodłowej. Patrząc od głównego wjazdu, jest to teren naprzeciwko boisk treningowych, najbardziej oddalony od głównej bramy wjazdowej.

Pumptrack i racing w Kamieniu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.