Wiadomości z Rybnika

Prowadził mając 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2020-07-17 11:00

Tym razem, dzięki właściwej reakcji świadka policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Kierujący renault miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna jechał do pracy, kiedy tuż po godzinie 4.00 w Sumienie, na ulicy Wolności został zatrzymany przez mundurowych. Mieszkaniec powiatu rybnickiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Skutki nieodpowiedzialności

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie powodują pijani za kierownicą oraz konsekwencji prawnych. Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy. Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również