Wiadomości z Rybnika

Projekt "Kamień - reaktywacja". Zmiany na terenie rybnickiego ośrodka

  • Dodano: 2023-07-24 12:45

Sporo dzieje się na terenie ośrodka rekreacyjnego w Rybniku-Kamieniu. Po wielu latach zapomnienia – miejsce to odzyskuje swój dawny blask.

Od kilku sezonów funkcjonuje kąpielisko oraz Pluskadełko, regularnie wykonywane są nasadzenia roślin ozdobnych. Na dniach rozpocznie się realizacja projektu budżetu obywatelskiego Kamień Reaktywacja oraz uruchomione zostanie kamperowisko.

Kamień Reaktywacja

Pierwszy przetarg na realizację zadań związanych z realizacją projektu Kamień Reaktywacja został unieważniony. Wpłynęły co prawda dwie oferty, ale obie znacznie przekroczyły zaplanowany budżet. W drugim, po modyfikacji zadań, oferty również nie mieściły się w zakładanym budżecie, ale ostatecznie został on zwiększony i udało się podpisać umowę z TREX HAL sp. z o.o, który przeprowadzi inwestycję. Prace zostały podzielone na cztery zakresy:

  • stworzenie dokumentacji,
  • budowa boisk do siatkówki plażowej z wymaganą infrastrukturą,
  • budowa toru OCR i placu zabaw,
  • m.in. budowa tężni, małej architektury, nasadzania roślin.

Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2023.

Kampery mile widziane

Kilka tygodni temu został ogłoszony konkurs na prowadzenie – w formie dzierżawy na czas oznaczony – pola kempingowego. Obecnie trwają uzgodnienia formalne z potencjalnym operatorem, który podobną infrastrukturą zarządza m.in. na Helu. Jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem, kemping i pole namiotowe zostaną oddane do użytku 1 sierpnia. MOSiR Rybnik w ostatnim czasie przeprowadził na tym terenie niezbędne inwestycje, związane m.in. z miejscami parkingowymi, oświetleniem czy remontem zaplecza sanitarnego. Wybrany operator zobowiązał się także do poprawy wyglądu estetycznego kamperowiska, tak aby potencjalni klienci czuli się komfortowo, a samo miejsce już na starcie było skategoryzowane jako obiekt posiadający dwie gwiazdki.

Dobra frekwencja

Podczas upalnych dni frekwencja na ośrodku jest bardzo dobra. Rybniczanie, i nie tylko, korzystają z kąpieliska bądź wyremontowanych ścieżek w pobliskim lesie, otaczającym stawy. Z boisk piłkarskich regularnie korzystają rybnickie kluby, a w ramach obozów sportowych w Kamieniu pojawią się uznane marki jak Piast Gliwice, Ruch Chorzów, GKS Jastrzębie, czy chociażby młodzież  Górnika Zabrze.

Kolejne inwestycje mają sprawić, że ośrodek w Rybniku-Kamieniu będzie tętnił życiem przez cały rok. Zapewne pomoże w tym także trwająca budowa wieży telekomunikacyjnej, która znacząco poprawi chociażby zasięg telefonów komórkowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również