Wiadomości z Rybnika

Portrety dzieci Wschodu w rybnickiej bibliotece

  • Dodano: 2022-01-05 08:00, aktualizacja: 2022-01-05 08:10

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wystawę "Inaczej - tak samo".

Portrety dzieci Wschodu

Od środy 5 stycznia w Powiatowej i Miejskiej Biblioteka Publicznej w Rybniku będzie można zobaczyć wystawę zdjęć dzieci mieszkających w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, autorstwa cenionej reportażystki radiowej Anny Dudzińskiej.

Ekspozycja pt. "Inaczej – tak samo” zwraca uwagę na problem, jakim jest ograniczenie dostępu najmłodszych do edukacji w wyniku pandemii COVID-19. Prezentowane fotografie zostały zrobione jeszcze przed wybuchem pandemii, gdy Anna Dudzińska, jako korespondentka Polskiego Radia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, miała okazję odwiedzić kraje Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Wystawa dostępna będzie od 5 do 31 stycznia w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7 w Rybniku.

Jak przekonuje autorka, dzieci to ukryte ofiary pandemii koronawirusa. Jeszcze nigdy tylu uczniów na świecie nie pozostawało bez dostępu do szkoły. Półtora miliarda z nich przez wiele tygodni nie miało szans na normalną edukację. Wprowadzone w 185 krajach świata nauczanie online nie wszędzie było i jest możliwe. W najgorszej sytuacji są te państwa, które i tak cierpiały z powodu toczących się wojen czy regiony nękane głodem i klęskami żywiołowymi. Na obszarach rozwijających się szkoła jest jedynym miejscem, gdzie najmłodsi mogą zjeść ciepły posiłek czy zapomnieć o domowej biedzie.

O autorce:

Anna Dudzińska przez wiele lat związana była z Polskim Radiem Katowice, współpracowała też z innymi antenami Polskiego Radia. Jest laureatką wielu nagród za reportaże radiowe, w tym najbardziej prestiżowej nagrody w tej dziedzinie – Prix Italia, którą zdobyła w 2004 wraz z Anną Sekudewicz za reportaż pt. „Cena pracy”. (PAP)

  • Wystawa „Inaczej-tak samo”
  • Biblioteka Główna
  • ul. Szafranka 7
  • 5 – 31 stycznia
Portrety dzieci Wschodu w rybnickiej bibliotece / fot. PiMBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również