Wiadomości z Rybnika

Policjant z Rybnika jechał "po pijaku". Miał w organizmie 3 promile. Żegna się ze służbą

  • Dodano: 2019-09-27 14:15

Funkcjonariusz z komendy w Rybniku wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Został zatrzymany. Postępowanie dyscyplinarne w toku. 44-letni policjant musi pożegnać się z dalszą służbą w policji.

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

25 września wieczorem, dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy w Jastrzębiu-Zdroju na Al. Piłsudskiego. Kierowca opla jechał „pod prąd” ul. Pszczyńską w kierunku Wodzisławia Śląskiego. Tą sytuacją zaniepokoili się inni kierowcy, zatrzymali pojazd i odebrali kluczyki kierującemu. Przybyli na miejsce policjanci z ruchu drogowego przejęli czynności na miejscu zdarzenia, w trakcie których okazało się, że nietrzeźwy kierowca,  to funkcjonariusz rybnickiej komendy. Mężczyzna nie był w służbie, jechał swoim prywatnym samochodem. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono prokuratora, który podjął decyzje o zatrzymaniu 44-letniego mężczyzny.

Komendant Miejski Policji natychmiast zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby. Zatrzymany funkcjonariusz, to policjant Wydziału Prewencji rybnickiej komendy z 22-letnim stażem służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również