Wiadomości z Rybnika

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku uratowali 95-latka

  • Dodano: 2022-06-24 08:15, aktualizacja: 2022-06-24 08:22

Kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pełniąc służbę na terenie Rybnika usłyszeli komunikat o możliwym pożarze.

Ratunek dla 95-latka

Do zdarzenia doszło około godziny 19:00 w dniu 21 czerwca 2022 roku, w centrum Rybnika, na ul. Challota. Według zgłoszenia, na klatce jednego z bloków przy tej ulicy miał być wyczuwalny dym i spalenizna. Policjanci dotarli na miejsce już po minucie i pieszo wbiegli na 9 piętro. Na klatce schodowej był widoczny dym wydobywający się z jednego z mieszkań. W związku z zagrożeniem, że w środku może ktoś być, a pożar może się dalej rozprzestrzeniać policjanci wyważyli drzwi do mieszkania. W środku panowało prawie całkowite zadymienie, widoczność byłą bardzo utrudniona.

Funkcjonariusze dostrzegli jednak posturę 95-letniego mężczyzny, który stał w jednym z pokoi bez ruchu. Był zdezorientowany, zamroczony, miał trudności z oddychaniem i poruszaniem się. Kryminalni wyprowadzili mężczyznę, którego po chwili przekazali innym służbom ratunkowym, które dotarły na miejsce. Policjanci odcięli źródło ognia poprzez zakręcenie zaworu z gazem. Okazało się, że przyczyną pożaru było zapalenie się pozostawionej na ogniu patelni. Straż Pożarna dokonała przewietrzenia całego budynku, ewakuacja innych mieszkańców nie była konieczna. 95-latek został został zabrany do szpitala, gdzie spędził noc. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również