Wiadomości z Rybnika

Podsumowanie działań "Bezpieczny cyklista" w Rybniku. Popełniono 63 wykroczenia!

  • Dodano: 2023-09-19 12:00

Rybnicka drogówka przeprowadziła, po raz kolejny już w tym sezonie, działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Wśród skontrolowanych rowerzystów 3 było pod wpływem alkoholu, a 16 popełniło wykroczenia drogowe.

Podsumowanie działań "Bezpieczny cyklista"

Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z rybnickiej drogówki prowadzili akcję „Bezpieczny Cyklista”. Działania mają na celu przypomnienie kierującym poruszającym się na jednośladach o podstawowych zasadach korzystania z rowerów, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy dla rowerów. Wśród skontrolowanych rowerzystów 3 było pod wpływem alkoholu. Ponadto mundurowi skontrolowali 27 cyklistów, 13 kierujących jednośladami zostało pouczonych, a 3 zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

Ponadto w czasie akcji policjanci skontrolowali 70 kierujących pojazdami mechanicznymi. Spośród 64 kierowców – 50 zostało ukaranych mandatami karnymi, skierowano 6 wniosków o ukaranie do sądu, a w 7 przypadkach zastosowano pouczenia.

Z kolei, wczoraj, około godziny 21.00 na ulicy Wodzisławskiej mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą, która przekroczyła dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Mieszkanka powiatu wodzisławskiego została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Nadmierna prędkość jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby na drodze było bezpiecznie, nie może być miejsca na brawurę i łamanie przepisów ruchu drogowego. Bądź odpowiedzialny, niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem! - czytamy na stronie KMP Rybnik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również