Wiadomości z Rybnika

Pijany motorowerzysta spowodował kolizję w Rybniku. 70-latek miał 2 promile alkoholu!

  • Dodano: 2023-09-15 10:15

Dwa promile alkoholu miał w organizmie 70-letni motorowerzysta, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem i doprowadził do kolizji drogowej.

Kolizja wynikiem przejażdżki po alkoholu w Rybniku

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około godziny 19.30 na skrzyżowaniu ulic Góreckiego oraz Borki w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 70-letni motorowerzysta, jadąc w kierunku ulicy Borki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, 30-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego i doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący jednośladem z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Jak się okazało miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji rybniczanin został ukarany mandatami karnym w wysokości 2,5 tysięcy złotych.

Apelujemy! Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze i śmiercią niejednokrotnie bardzo młodych pasażerów, jak i przypadkowych osób. Reagujmy za każdym razem, gdy podejrzewamy, że za kierownicę wsiada pijany kierujący! - czytamy na stronie KMP Rybnik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również