Wiadomości z Rybnika

PGG podpisała umowy stypendialne ze szkołami w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim

  • Dodano: 2018-11-08 13:45

Polska Grupa Górnicza w środę, 7 listopada, podpisała umowy stypendialne z rodzicami uczniów szkół z Wodzisławia Śląskiego i Rybnika.

Na podstawie umów młodzież po zakończonej edukacji zobowiązuje się podjąć prace w kopalniach należących do spółki. W sumie udział w programie stypendialnym zadeklarowało ponad 200 uczniów z 10 szkół działających na obszarze funkcjonowania PGG.

W ramach programu uczeń będzie otrzymywał co miesiąc 200 zł oraz będzie miał szansę na roczną nagrodę w wysokości 1000 zł (jeśli uzyska dobre wyniki w nauce, będzie miał dobre zachowanie oraz brak nieusprawiedliwionych nieobecności). W Zespole Szkół Technicznych w Rybniku z programu skorzystało ponad 60 pierwszoklasistów. Podczas środowych uroczystości podpisano także umowy stypendialne z rodzicami uczniów z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. W tamtej placówce ofertą także było zainteresowanych ponad 60 osób.

W środowej uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprezes ds. pracowniczych PGG Jerzy Janczewski, dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG Andrzej Sączek, wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz, dyrekcja ZST oraz przedstawiciele kopalni ROW.


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również