Wiadomości z Rybnika

Oszust działający metodą na BLIK-a zatrzymany przez rybnickich policjantów

  • Dodano: 2023-09-26 10:00

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali przestępcę, który działał metodą "na BLIK-a".

Oszustwo metodą "na BLIK-a"

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali przestępcę, który dopuścił się szeregu oszustw metodą na BLIK-a. 29-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego działał na terenie województwa śląskiego. Mężczyzna najpierw włamywał się na konta osób na jednym z portali społecznościowych, a następnie podszywał się pod nie i w ich imieniu prosił „znajomych” o przesłanie określonej kwoty za pomocą aplikacji BLIK. Po otrzymaniu kodu wypłacał pieniądze z bankomatów. W ten sposób wyłudził i wypłacił minimum 5000 złotych.

Rybniccy policjanci w dalszym ciągu pracują nad odnalezieniem wszystkich ofiar oszusta. Nie wykluczają działania innych osób, które mogły uczestniczyć w tym procederze. Sprawa jest rozwojowa, a skala oszustwa może być większa.

Mieszkaniec powiatu rybnickiego został objęty dozorem policyjnym. Zastosowano także wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pamiętajmy! Kiedy ktoś prosi o kod BLIK:

  • Nie należy działać pochopnie. Najlepiej skontaktować się z tą osobą.
  • Zawsze należy sprawdzić, komu wysyłamy kody do płatności mobilnych.
  • Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również