Wiadomości z Rybnika

Nowy rok szkolny ze zmianami w 16-stce

  • Dodano: 2022-09-19 07:00, aktualizacja: 2022-09-18 14:53

W czwartek, 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla Szkoły Podstawowej nr 16 to również początek zmian, jakie rozpoczęły się tuż przed wakacjami.

Zmiany na nowy rok szkolny

Budynek szkoły został poddany termomodernizacji i teraz wygląda zupełnie inaczej. Zmiany, jakie tam zaszły, widać nie tylko na zewnątrz ale i w środku. Wymieniono m.in. instalację grzewczą, drzwi i okna a sale lekcyjne zostały odświeżone i zachęcają do nauki.

Budynek jest teraz nowoczesny i wraz z sąsiadującym Przedszkolem nr 18, idealnie się komponują, tworząc Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6. Nowy rok szkolny to także zmiany na stanowisku dyrektora Zespołu. Pod koniec czerwca uczniowie pożegnali wieloletnią panią dyrektor - Teresę Uchyłę, która włożyła całe swoje serce w rozwój naszej szkoły. Od 1 września fotel dyrektora objęła pani Lucyna Kwiatoń- Skura, która z 16-stką i Boguszowicami Starymi związana jest od 30 lat. Dla nowej pani dyrektor, wizją i głównym celem jest, aby nasza Placówka była miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa, w którym panuje życzliwość, otwartość i wzajemny szacunek, wtedy możemy wspólnie zrealizować wiele pomysłów i projektów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również