Wiadomości z Rybnika

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani. Aż 4 kierowców i 2 rowerzystów jechało po promilach!

  • Dodano: 2022-11-16 06:15, aktualizacja: 2022-11-15 19:57

Nietrzeźwi kierujący na drogach, to wciąż duże zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo licznych apeli i działań profilaktycznych wciąż są osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Pijanych kierowców wciąż przybywa

Każdego dnia policjanci przeprowadzają na terenie całego powiatu rybnickiego wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Również i minionego, dłuższego weekendu w ręce mundurowych wpadło 12 osób, które ruszyły w drogę z promilami. Rekordzistą okazał się kierujący osobówką, który został zatrzymany w sobotę, około godziny 23.30 w Rybniku na ulicy Pełczyńskiego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może się również skończyć tragedią na drodze i śmiercią przypadkowej osoby. Reagujmy za każdym razem, gdy wiemy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy! - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również