Wiadomości z Rybnika

Nastow ucho czy coś grucho. Odgłosy wiosny - Bajki Najnajki

  • Dodano: 2018-04-26 11:00, aktualizacja: 2018-04-26 12:29

NAJKI NAJNAJKI "Nastow ucho czy coś grucho? Odgłosy wiosny" w niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00.

W baśniowej scenografii, w towarzystwie wiolenczeli i kontrabasu, poznamy tradycje Górnego Śląska - pieśni i zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla wiosny.

Spotkanie dla dzieci w wieku 3-7 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Bilety - to jedyne 10 zł/os. - do nabycia na stronie:www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html, oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

„Nastow ucho - czy coś grucho? Odgłosy wiosny”- spotkanie z „Śląską Bajarką” z muzyką w tle. Program w gwarze śląskiej prowadzony przez Dominikę Kierpiec-Kontny, a w nim: opowieści i rozmowy na temat wiosennych porządków w domu (kto i w jaki sposób pomaga w domu), o kwietniowych „dniach wyjątkowych” (prima aprilis), i o powrocie ptaków na wiosnę. Nauka śląskich słówek, nazw, tańców (Mietlorz) i piosenek. Zabawa muzyczna w rozpoznawanie odgłosów wiosny i dźwięków instrumentów muzycznych. Po spotkaniu - projekcja bajki.

Dominika Kierpiec - Kontny jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej działalność przejawia się w różnych dziedzinach artystycznych - łączy śpiew i grę, teatr z plastyką. Gościnnie występowała na płytach m. in Justyny Steczkowskiej, Beaty Bednarz; uczestniczyła w trasie koncertowej Andrzeja Piasecznego, wspólnie z orkiestrą Silesian Art Collective. Występuje w Żorskim Teatrze Muzycznym. Wychowana przez rodziców w kulturze posługiwania się polszczyzną, a przez babcię - gwarą. W przystępny dla dzieci sposób tłumaczy “na dzisiejsze” downe godki, plewi, odkurzo i warzy - jak na ślązoczkę przystało. Strona FB:https://www.facebook.com/slaskobajarka.

Dominika Kierpiec-Kontny - młodo choby starka, czyli ŚLĄSKO BAJARKA prezentuje się tak:
https://www.youtube.com/watch?v=PO0XEgfLovc.

Nastow ucho czy coś grucho. Odgłosy wiosny - Bajki Najnajki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również