Wiadomości z Rybnika

Nagrody w dziedzinie kultury

  • Dodano: 2018-02-02 07:45, aktualizacja: 2018-02-03 08:07

Osoby szczególnie zasłużone na polu tworzenia i promocji kultury Rybnika mogą zdobyć nagrodę prezydenta miasta. Wnioski o przyznanie wyróżnienia przyjmowane są od 2 lutego do końca marca.

Nagrodę przyznaje prezydent miasta na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu. Do nagrody można zgłaszać kandydatury osób związanych z Rybnikiem i mających duży wpływ na rozwój kultury w mieście.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: Prezydent Miasta Rybnika, Przewodniczący Rady Miasta, instytucje kultury i rady dzielnic, organizacje pozarządowe o charakterze społeczno-kulturalnym, uczelnie wyższe oraz placówki oświatowe, związki twórcze i przedstawiciele środowiska twórczego, agencje artystyczne i wydawnictwa oraz redakcje lokalnej prasy, radia i telewizji.

Wnioski o przyznanie nagrody indywidualnej lub zespołowej można składać do końca marca w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2).

Obsługę administracyjną w zakresie przyznawania nagród prowadzi Biuro Kultury Urzędu Miasta Rybnika (tel. 32 43 92 335). Więcej informacji w Uchwale Rady Miasta Rybnika

Wnioski do pobrania na stronie: https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/nagrody-w-dziedzinie-kultury/

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.