Wiadomości z Rybnika

Na placu przy ul. Hallera robota wre

  • Dodano: 2018-09-10 12:45

Powoli kończy się budowa powstającego przy ul. Hallera parkingu wielopoziomowego, ruszyły też prace związane z budową nowego układu komunikacyjnego i drogi dojazdowej do parkingu.

Przygotowanie parkingu wielopoziomowego w centrum ma na celu uporządkowanie placów i pasów drogowych, na których do tej pory byle jak parkują samochody dojeżdżające do śródmieścia. W przyszłości, dzięki dobrze przygotowanym parkingom  osoby odwiedzające centrum odzyskają place i chodniki jako tereny do spacerów i spędzania czasu wolnego – przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera

Sam parking jest częścią projektu „Rzeczna”, zakładającego zagospodarowanie kwartału między ulicami gen. Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną. Docelowo powstaną tutaj budynki mieszkalno-usługowe oraz Centrum Edukacji Artystycznej z salami wystawienniczymi – przypomina prezydent.


Miejsca parkingowe rozmieszczone będą tu na 5 poziomach obsługiwanych przez rampę ślimaka, wraz z możliwością parkowania na dachu obiektu. W gmachu znajdzie się również toaleta, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwłaszcza tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Parking wielopoziomowy przewiduje 460 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Miejsca te nie zwiększą przestrzeni parkingowej w mieście, ale uporządkują śródmiejską przestrzeń zajmowaną do tej pory przez samochody. Prace przy budowie parkingu prowadzi rybnicka firma Erbud, która najpierw zaprojektowała, a teraz buduje obiekt. Całość ma być gotowa do końca października br. Projekt i budowa parkingu kosztuje w sumie 19,4 mln zł.

Na terenie placu przy ul. Hallera powstaje również nowy układ komunikacyjny, którego istotną częścią jest budowana właśnie nowa droga, łącząca parking wielopoziomowy z ul. Pocztową i Rzeczną. Co ważne, całość powstaje w bliskim sąsiedztwie rozbudowywanych bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny. Wykonawcą budowy drogi jest firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 3,3 mln zł. Droga powinna być gotowa z początkiem listopada br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również