Wiadomości z Rybnika

Na bulwarach praca wre. Niedobczyce i Niewiadom już niedługo będą połączone

  • Dodano: 2022-10-19 06:15, aktualizacja: 2022-10-18 20:18

Budowany właśnie kolejny odcinek bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny już niedługo połączy z centrum Rybnika kolejne dzielnice – Niedobczyce i Niewiadom.

Ze śródmieścia tym wygodnym pieszo-rowerowym traktem dotrzemy znacznie dalej, do atrakcyjnych turystycznie, zielonych rejonów Rybnika i  nad Zalew Rybnicki. Trasa dla spacerowiczów, rowerzystów, czy miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach, docelowo połączy bowiem wysuniętą najdalej na północ dzielnicę Stodoły z ul. Górnośląską i z ul. Sportową, czyli z południowymi dzielnicami Niedobczyce i Niewiadom.

Budowany od podstaw odcinek będzie miał 2 km długości i 4,5 m szerokości, nawierzchnię bitumiczną, będzie oświetlony, a wzdłuż trasy nie zabraknie ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych.

- Na większości trasy leży już asfalt, budowana jest infrastruktura towarzysząca – między innymi oświetlenie, ławki a także liczniki rowerzystów – mówi Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy. – Liczniki będą pozwalały oszacować popularność budowanego traktu. Pierwszy licznik będzie znajdował się w okolicach ul. Przyjemnej, zaś drugi na wysokości boiska sportowego klubu Rymer Niedobczyce - dodaje.

Prace przy budowie bulwarów przebiegają zgodnie z harmonogramem.  Prowadzi je wybrana w przetargu firma DROGOPOL Sp. z o.o. z Katowic, za kwotę przeszło 7,4 mln zł. Zgodnie z umową roboty powinny zakończyć się w okolicach marca 2023 roku.

Odcinki bulwarów nad Nacyną, które pozostały do wykonania:

  • odcinek Zamysłów-Niedobczyce (ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska) – trwają uzgodnienia. Planowana realizacja: 2023 r.
  • odcinek Śródmieście-Obwiednia (ul. Targowa – ul. Obwiednia Południowa) – trwają ostatnie uzgodnienia. Planowana budowa: 2022-2023 r.
  • istniejący, stary odcinek wzdłuż ul. Rzecznej (od ul. Hallera do ul. Targowej) – planowana modernizacja – dostosowanie do obecnych standardów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również