Wiadomości z Rybnika

Maraton czytania wierszy Wisławy Szymborskiej

  • Dodano: 2023-08-31 07:00, aktualizacja: 2023-08-30 10:36

W środę 13 września w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik organizowany jest Maraton czytania wierszy Wisławy Szymborskiej. Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Szymborskiej.

Maraton z noblistką

To będzie prawdziwy maraton! Prawdziwy, choć nietypowy, bo wypełniony... znakomitą poezją. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. W związku z tym jubileuszem rok 2023 został ogłoszony Rokiem Szymborskiej, a Halo! Rybnik postanowiono włączyć się w jego obchody, przygotowując kilka ciekawych wydarzeń. Jednym z nich będzie Maraton czytania wierszy Wisławy Szymborskiej, który odbędzie się 13 września w halo! Rybnik (ul. Sobieskiego 20).

Wiersze laureatki literackiego Nobla zachwycają przenikliwością, wciąż zaskakują aktualnością i ciekawią bogactwem spostrzeżeń, a w poetycki świat polskiej noblistki wprowadzą nas znani i lubiani rybniczanie. W halo! Rybnik zinterpretują wybrane teksty, zebrane w zbiorze „Wiersze wszystkie” Wisławy Szymborskiej, który z okazji stulecia urodzin poetki ukazał się nakładem wydawnictwa Znak. Krakowskie wydawnictwo przekazało bibliotece kilka egzemplarzy tego tomiku.

Własne interpretacje wierszy Szymborskiej przedstawią również rybniccy bibliotekarze, uczniowie szkół średnich oraz wszyscy chętni, którzy tego dnia dołączą do wydarzenia. 13 września w Halo! Rybnik królować będzie poezja. Start o godz. 11:00! Wydarzenie organizowane w porozumieniu z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

Maraton czytania wierszy Wisławy Szymborskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również