Wiadomości z Rybnika

Mammobus stanie przy rybnickim urzędzie. Sprawdź szczegóły!

  • Dodano: 2023-10-04 09:30

W niedzielę, 8 października, kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus będzie czekał przy rybnickim urzędzie miasta w godzinach od 9.00 do 15.00.

Badanie mammografii w Rybniku

Najważniejszą i najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia. W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata. Wyjątek stanowią kobiety obciążone genetycznie. Są to kobiety, których matka, siostra lub córka chorowały na raka piersi. Tym pacjentkom przysługuje badanie mammograficzne raz w roku – informuje firma Mammo-Med sp. z o.o., której mammobus przyjedzie do Rybnika 8 października.

W niedzielę, 8 października, bezpłatne badanie mammograficzne będzie można wykonać w mammobusie, który będzie czekał przy Urzędzie Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2 w godzinach od 9.00 do 15.00.

Jak umówić się na badanie mammografii w Rybniku?

Na badanie należy się zarejestrować w wybrany sposób:

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00

W profilaktyce najważniejszą rolę odgrywa świadomość naszych pacjentek. Świadomość tego, że wiele chorób można uniknąć. Także raka piersi! Im wcześniej wykryty, tym skuteczniej może on zostać wyleczony. Każda z Nas jest czyjąś córką, siostrą, a może matką. W tej roli każda z Nas wykonująca regularnie badania profilaktyczne jest ambasadorem zdrowia w swoim otoczeniu. Bądź tą kobietą, bądź przykładem dla twoich bliskich! Nie zwlekaj, zarezerwuj swoją wizytę już dziś – zachęcają do udziału w akcji jej organizatorzy. 

Mammobus stanie przy rybnickim urzędzie. Sprawdź szczegóły! / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również