Wiadomości z Rybnika

Lipiec w rybnickiej bibliotece

  • Dodano: 2022-07-01 08:00, aktualizacja: 2022-07-01 08:14

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na wakacyjne atrakcje.

Lipiec w bibliotece 2022

  • 9.05. – 6.07., Galeria Smolna, Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (budynek SP34)

"Podróż od niepokoju do spokoju"

– wystawa malarstwa, grafiki i rysunku Pauliny Czuchowskiej.

  • 11.07. – 2.09., Galeria Smolna, Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (budynek SP34)

"...Odbicia..."

– wystawa prac rybnickiej malarki Marii Budny-Malczewskiej, autorki kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystaw malarskich w kraju i za granicą. Wernisaż wystawy zaplanowano na 15 lipca (godz. 18:00). Na wystawę złożą się portrety, które, jak artystka sama przyznaje, są ważnym elementem jej twórczości. Więcej o wystawie: https://www.biblioteka.rybnik.pl/wystawa-prac-marii-budny-malczewskiej-w-galerii-smolna

  • 28.07., godz. 16:00, Filia nr 2 PiMBP, ul. Zebrzydowicka 30

Dyskusyjny Klub Książki: "Tajemnica morskiej latarni" Santa Montefiore

Powieść autorki światowych bestsellerów, wciągająca historia poróżnionej rodziny, skrywanej przeszłości i miłości, która nigdy nie umiera. Ellen Trawton ucieka od swojego płytkiego londyńskiego życia i władczej matki, która rozpaczliwie próbuje ją sobie podporządkować. Czy istnieje lepsza kryjówka niż dom pośród surowej scenerii Connemary, zamieszkany przez skrywaną przed rodziną ciotkę, z którą matka Ellen od lat nie utrzymuje kontaktów? Jednak dzikość i piękno irlandzkiej ziemi skrywają niewyjawione od lat sekrety i zagadkę z przeszłości, której nikt dotąd nie rozwikłał. Conor Macausland to nieodgadniony, samotny mężczyzna. Jego żona Caitlin zmarła młodo w tragicznym wypadku w starej latarni morskiej, a jej śmierć doprowadziła go do rozpaczy. Kiedy ścieżki Conora i Ellen krzyżują się, rodzi się między nimi uczucie, jednak niespokojny duch Caitlin gotów jest zrobić wszystko, by Conor już nigdy nikogo nie pokochał.

Wakacje z biblioteką - Lipiec, Sierpień 2022

Harmonogram

  • KLUB POSZUKIWACZY PRZYGÓD – Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat będą się odbywać w Oddziale dla dzieci i młodzieży, w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek (dzieci 6-8 lat) oraz czwartek (dzieci 9-11 lat), od godz. 11:00 do 13:00. Zaplanowano dwa turnusy (lipiec i sierpień).

Zapisy na poszczególne turnusy przyjmowane są od 13 czerwca w godzinach pracy biblioteki, w Oddziale dla dzieci i młodzieży osobiście lub telefonicznie (tel. 32 422 35 41, wew. 3).

  • WIERZBOWA CZYTELNIA NA SMOLNEJ - Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (Smolna)    

 W lipcowe i sierpniowe bezdeszczowe piątki, od godz. 15:00 do 16:30 biblioteka w dzielnicy Smolna zaprasza czytelników do plenerowej "Wierzbowej czytelni na Smolnej". Pod wierzbą, w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki będzie można czytać książki i prasę. Można przyjść z własną lekturą. Najmłodszych czytelników zapraszamy wraz z opiekunami.

  • ZGADNIJ, GDZIE CZEKA NA CIEBIE SOWA? - Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)

W ramach zaplanowanej na lipiec i sierpień wakacyjnej zabawy bibliotecznej „Zgadnij, gdzie czeka na Ciebie sowa?” młodzi czytelnicy będą poszukiwali sów z kolorowego filcu, gliny lub modeliny, wykonanych przez dzieci z działającej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski Placówki Wsparcia Dziennego. Sowy będą ukryte w sąsiedztwie bibliotecznej Filii nr 4. Wskazówki ułatwiające ich lokalizację będzie można otrzymać w Filii nr 4 oraz na jej facebookowym profilu Odczytajmy Paruszowiec. 

  • WAKACYJNE SPOTKANIA Z KSIĄŻECZKĄ – Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)

14 lipca i 11 sierpnia o godz. 10:30, Filia nr 4 zaprasza na Spotkania z książeczką - zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku 0-3 z elementami biblio - i arteterapii oraz sensoplastyki. Spotkania z książeczką to zajęcia adresowane do rodziców z dziećmi od 0 do 3 lat, pragnących wzbogacić swoją wiedzę w zakresie możliwości i potrzeb rozwojowych małego dziecka. Każde spotkanie rozpoczyna się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury dla najmłodszych. Następnie odbywają się rozwijające zajęcia animacyjne.

  • BAJKOWY OGRÓD MALUCHA - Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14 B (Nowiny, plac zabaw między blokami nr 37, 39 i 22)

W tym roku plenerowe zajęcia w ramach Bajkowego ogrodu malucha zorganizowane zostaną pod hasłem „Biblioteczna matematyka”. Matematyczne gry i zabawy w plenerze będą odbywać się  w lipcu i sierpniu na placu zabaw przy ul. Orzepowickiej, w poniedziałki i czwartki od godz. 10:00 do 12:00 (tylko przy sprzyjającej pogodzie). W ramach zajęć zaplanowano dwa plenerowe teatrzyki, które wystawi grupa teatralna Bajkowe Skarbki Śląska:

4 lipca (poniedziałek), godz. 10:00 „Opowieść o dwóch siostrach”, przedstawienie połączone z muzyczno-teatralnymi animacjami.

8 sierpnia (poniedziałek) godz. 10:00 „Przygody kapryśnej królewny” przedstawienie z elementami gwary śląskiej oraz muzyczno-teatralnymi animacjami.

  • BIBLIOTEKA POD CHMURKĄ – Filia nr 9 (Boguszowice Stare, ul. Karskiego 29B)

Filia na 9 zaprasza dzieci w wieku 6 – 11 lat do Biblioteki pod chmurką, czyli na zajęcia ruchowe i literacko-plastyczne. Zajęcia organizowane będą w bibliotecznym ogrodzie przy ul. Karskiego 29B, w lipcowe czwartki od godz. 10:00 do 12:00.

Tekst po ukraińsku

Lipiec w rybnickiej bibliotece / fot. PIMBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również