Wiadomości z Rybnika

Kradzież rozbójnicza w Rybniku. Mężczyźni trafili do aresztu

  • Dodano: 2022-11-04 06:15, aktualizacja: 2022-11-03 19:59

Rybniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli ze sklepowych półek jednego z marketów towar, a następnie zaatakowali pracownika ochrony sklepu, który usiłował ich ująć. Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował ich na 3 miesiące.

Kradzież rozbójnicza zakończona aresztem

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. Okazało się, że dwóch mężczyzn skradło ze sklepowych półek alkohol. Zauważył ich pracownik ochrony, który usiłował ich ująć i odzyskać skradziony towar. Wówczas ochroniarz został zaatakowany przez napastników, który kopali go i bili pięściami po całym ciele. Pobity mężczyzna został zabrany do szpitala, a agresorzy uciekli z miejsca zdarzenia. 

Śledczy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił przedstawić podejrzanym zarzut kradzieży rozbójniczej. Rybnicki sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo mieszkańcom Rybnika grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również