Wiadomości z Rybnika

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta. Zgłoś swoje uwagi!

  • Dodano: 2022-11-14 16:00

Od 17 listopada do 2 grudnia br. będzie można zgłaszać uwagi w ramach konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic administracyjnych pomiędzy Rybnikiem a Żorami.

Celem zmiany jest uregulowanie  kwestii drogi dojazdowej do terenu inwestycyjnego Rybnika, uporządkowanie przebiegu granicy na terenach przy stawie Papierok, a także umożliwienie prawidłowego zarządzania  drogą stanowiącą boczny odcinek ulicy Lotniskowej.

Konsultacje dotyczą zmiany granic administracyjnej pomiędzy Miastem Rybnikiem a Miastem Żory polegającej na:

  • wyłączeniu z terytorium Miasta Rybnika, działek oznaczonych numerami: 2712/53, 2714/67 położonych w obrębie ewidencyjnym Boguszowice, na karcie mapy 3 oraz działek oznaczonych numerami: 273/263, 261/1 położonych w obrębie ewidencyjnym Gotartowice, na karcie mapy 3 i włączeniu ich do terytorium Miasta Żory,
  • wyłączeniu z terytorium Miasta Żory, działek oznaczonych numerami: 2932/2, 2933/2, 2934/2, 2935/2, 2936/2, 2237/88, 2233/2 położonych w obrębie ewidencyjnym Rój, na karcie mapy 1 oraz działki oznaczonej numerem 1356/7 położonej w obrębie ewidencyjnym Rowień, na karcie mapy 3 i włączeniu ich do terytorium Miasta Rybnika.

Konsultacje społeczne potrwają od 17 listopada do 2 grudnia br. i będą się odbywać w formie zgłaszania uwag do przedmiotu konsultacji. Uwagi można składać:

Punkt konsultacyjny będzie się mieścił w Urzędzie Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2, pokój 355 (III piętro, wejście od ul. Miejskiej) i będzie czynny w godzinach bezpośredniej obsługi Klienta Urzędu.

Uwagi można składać :

  • ustnie do protokołu w punkcie konsultacyjnym w dniach i godzinach jego otwarcia,
  • pisemnie w punkcie konsultacyjnym w dniach i godzinach jego otwarcia,
  • pisemnie w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika lub przesyłką pocztową (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Rybnika).

Zobacz również treść zarządzenia Prezydenta Miasta Rybnika w tej sprawie.

Mapy orientacyjne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również