Wiadomości z Rybnika

Konsultacje w Ośrodku Leczniczo - Rehabilitacyjnym

  • Dodano: 2020-10-09 06:30, aktualizacja: 2020-10-09 00:43

Ośrodek Leczniczo - Rehabilitacyjny im. Jana Pawła II w Rybniku zaprasza na bezpłatne konsultacje i instruktaż prawidłowej stymulacji rozwoju dziecka, konsultacje psychologiczne oraz logopedyczne.

Konsultacje odbędą się  10 października w godzinach od 8.00 do 12.00.
Nie są wymagane skierowania, na spotkanie trzeba się jednak umówić  telefonicznie:
 32 42 23 055 wew. 28, 31.

Profilaktyka prowadzona przez Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny jest szczególnie ważna w okresie epidemii, kiedy dostęp do służby zdrowia bywa utrudniony. Ośrodek zwraca uwagę na to, że rozwój  dzieci należy wspierać od pierwszych dni:

Zapraszamy rodziców i opiekunów na konsultacje i instruktaże, podczas których pokażemy, jak prawidłowo wykonywać czynności związane z opieką i pielęgnacją dziecka: noszeniem, trzymaniem, karmieniem, przewijaniem. Powiemy też, na co zwrócić uwagę, by szybko wychwycić i korygować wady. Nieraz uważność i szybka reakcja rodzica pozwalają uniknąć nieprawidłowości, które później mogłyby wymagać poważniejszej rehabilitacji – zachęcają do udziału w spotkaniach pracownicy Ośrodka. 

Każdy przypadek będzie traktowany indywidualnie. Jeśli okaże się, że na konsultacje trafią  dzieci wymagające pomocy rehabilitacyjno-leczniczej, Ośrodek zaproponuje rodzinie szersze wsparcie.
Więcej informacji na stronie OLR. 

Konsultacje w Ośrodku Leczniczo - Rehabilitacyjnym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również