Wiadomości z Rybnika

Kolizja po spożyciu alkoholu i środków odurzających

  • Dodano: 2018-03-29 13:45

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali kierującego, który będąc w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających spowodował kolizję.

Mężczyzna nie ma prawa jazdy. 23-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali skierowani na ulicę Rajską, gdzie według zgłoszenia miało dość kolizji. 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zauważyli roztrzaskane audi, a obok dwóch młodych mężczyzn, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu. Żaden z nich nie przyznawał się do prowadzenia samochodu, twierdząc, że kierowca uciekł. Z ustaleń mundurowych wynikało jednak, że samochód prowadził 23-leni rybniczanin.

Mężczyzna jadąc w kierunku ulicy Stanisława Małachowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię. 23-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Wynik na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu, a badanie przeprowadzone narkotesterem dało wynik pozytywny, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie krwi. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się także, że rybniczanin nie ma prawa jazdy. Drugi z mężczyzn również był pod wpływem alkoholu.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 23-latek przyznał się do kierowania i usłyszał zarzut. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu do dwóch lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna musi się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.