Wiadomości z Rybnika

Kolejne spotkanie w ramach Parku Kulturowego. Poznaj szczegóły!

  • Dodano: 2023-07-03 08:00, aktualizacja: 2023-07-02 19:44

Kolejne spotkanie w ramach 100 dni konsultacji parku kulturowego w centrum Rybnika!

Dyskusja nad "Centrum Starego Rybnika"

Władze miasta zapraszają Rybniczanki i Rybniczan do dyskusji o tym, co dla nas ważne, o naszym mieście. W centrum Rybnika powstaje park kulturowy o nazwie: "Centrum Starego Rybnika".

Rybnik, to miasto wyjątkowe, o pięknej historii, średniowiecznym układzie urbanistycznym, którego potencjał możemy wspólnie ochronić i pokazać innym. Mamy się czym pochwalić, jednak wymaga to wspólnego podjęcia różnorodnych działań przez samorząd i mieszkańców.

Rozpoczyna się dyskusja nad zasadami poprawy estetyki przestrzeni miejskiej, nad uporządkowaniem krajobrazu oraz zlikwidowaniem chaosu reklamowego, aby podkreślić to co najcenniejsze w naszym mieście.

Chcemy konsultować z mieszkańcami koncepcję i założenia do parku kulturowego w Rybniku, po to by w przyszłości przygotować dobrą uchwałę, która nikogo nie zaskoczy i da czas na niezbędne przygotowania do zmienionych zasad estetycznych na terenie miasta.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki, przedsiębiorczynie i przedsiębiorców, aktywistki i aktywistów miejskich, pasjonatki i pasjonatów Rybnika! - czytamy na stronie UM.

Czym jest Park Kulturowy?

Park Kulturowy, to jedna z form prawnych ochrony dziedzictwa w Polsce, na mocy ustawy o ochronie zabytków i opiece na zabytkami. Ustanowienie Parku Centrum Starego Rybnika może poprawić skuteczność ochrony, standard życia i gospodarowania w zabytkowych obszarach miasta. W ciągu ostatnich 20 lat powstało w Polce 41 parków kulturowych, w tym cztery w województwie śląskim.

  • 6 lipca
  • 16.30 Park Kulturowy- konsultacje
  • halo! Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20
Kolejne spotkanie w ramach Parku Kulturowego. Poznaj szczegóły! / fot. halo! Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również