Wiadomości z Rybnika

Klasy mundurowe odwiedziły rybnicką komendę policji

  • Dodano: 2018-12-27 13:00

Uczniowie rybnickich klas mundurowych mieli okazję zwiedzić jednostkę policji. Podczas wizyt zobaczyli jak wygląda praca policjanta. Spotkania odbyły się w ramach kampanii pn. „Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem”.

„Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem” to hasło kampanii promującej zawód policjanta. Rybniccy mundurowi spotykają się z uczniami szkół średnich, gdzie opowiadają o służbie w policji oraz zachęcają potencjalnych kandydatów do wstępowania w nasze szeregi. W ostatnim czasie, rybnickie klasy o profilu mundurowym otrzymały zaproszenie do zwiedzenia budynku Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Podczas wizyty uczniowie zobaczyli m.in.: przyjazny pokój przesłuchań dzieci, pomieszczenie dla zatrzymanych, salę odpraw czy oznakowane radiowozy. Dużą atrakcją był pokaz umiejętności psa służbowego oraz prezentacja wyposażenia technika kryminalistyki. Policjanci przeprowadzili prelekcje, podczas których mówili o służbie w policji i rekrutacji oraz odpowiadali na pytania młodzieży. Z uczniami rozmawiał również komendant rybnickich policjantów mł. insp. Rafał Głuch oraz jego zastępca nadkom. Wiesław Dryja.

Klasy mundurowe odwiedziły rybnicką komendę policji


Źródło: KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również