Wiadomości z Rybnika

"Jura opowieści". Wystawa fotografii w rybnickiej bibliotece

  • Dodano: 2022-11-11 06:30, aktualizacja: 2022-11-10 23:04

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza do Galerii Smolna na wystawę fotografii pn. "Jura opowieści" Radosława Czapli.

Fotografie będzie można oglądać od 14 listopada do 31 grudnia 2022 roku w godzinach otwarcia biblioteki:

poniedziałek, wtorek, środa, piątek

  • 09.00 - 17.00

czwartek

  • 08.00 - 15.00.

Opis wystawy

"Jura opowieści" to zbiór kilku czarno-białych zestawów zdjęć opowiadających o Jurze, skałach i ich relacjach z otaczającym je światem. Jest to efekt mojego zauroczenia tym miejscem. Wapienne skały Jury to pozostałości życia i osadów z dna morza sprzed ponad 150 milionów lat. Dostojne, potężne, mistyczne skały, które koegzystują z otaczającym je światem i życiem toczącym się wokół nich.

Większa część wystawy opiera się na zdjęciach, które będą zawarte w ZINie fotograficznym „Jura Opowieści”. Obecnie skonstruowana jest już makieta ZINa, wymaga jeszcze ostatnich prac wykończeniowych, znalezienia drukarni i dofinansowania.

Radosław Czapla – fotograf, pedagog, ojciec, podróżnik, wspinacz.

Od początku swojej działalności zawodowej zaangażowany jest w różne projekty społeczne, portretowe, pejzażowe i artystyczne. Współpracuje z wieloma organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami na Śląsku. Przez ponad dekadę pracował jako psychoterapeuta z młodzieżą w ośrodku terapii „Dom Nadziei”, w tym 5 lat jako lider. Obecnie prowadzi własną firmę, aktywnie działa również z Fundacją Gram Kibicuję Pomagam oraz od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem GTW Gliwice trenując wspinaczkę z dziećmi, jeżdżąc na obozy na Jurę. Szkoli i uczy fotografów, organizując warsztaty, zajmuje się profesjonalnym drukiem wystaw, grafik, wydruków FineArt oraz Giclee.  Z wykształcenia pedagog specjalny, ale również plastyk o specjalności fotografia artystyczna, absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Ma za sobą liczne wystawy fotograficzne i wyróżnienia. W ostatnich latach dwukrotnie były docenione nagrodą Prezydenta Miasta Knurowa za działania w zakresie rozpowszechniana kultury. Obecnie odbywa  staż kandydacki do Związku Polskich Artystów Fotografików. Często wykorzystuje fotografię do projektów społecznych, portretowych ale i pejzażowych czy artystycznych.

"Jura opowieści". Wystawa fotografii w rybnickiej bibliotece / fot. PiMBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również