Wiadomości z Rybnika

Futbol flagowy w Tyglu z Zespołem Szkół Technicznych w Rybniku

  • Dodano: 2023-10-27 12:15

20 października na boisku szkolnym uczniowie klas 2Ti, 5Ti, 4Tm ZST w Rybniku oraz chętni mieli możliwość zapoznać się z „jajowatą” piłką i jej specyfiką.

Futbol flagowy w rybnickiej szkole

Były próby zrywania (lub obrony) „flag”. Uczestnicy próbowali także prostych sytuacji taktycznych – tzw.  „ścieżek”. Niektórym klasom udało się nawet rozegrać walkę o punkty. Zdarzyli się i tacy uczniowie, którzy zostali zauważeni przez naszych gości i zostali zaproszeni na treningi. A mieliśmy przyjemność gościć: Damiana Dębińskiego - członka zarządu ZFAP, Stanisława Hanzela - managera kadry futbolu flagowego oraz Grzegorza Kozuba - trenera i koordynatora ofensywy kadry.

Futbol Flagowy można pooglądać (a także spróbować w godzinach popołudniowych) na szkolnym boisku. Jesteś zainteresowany? Napisz: damian.debinski@zwiazekfa.pl.


Na czym polega futbol flagowy?

Futbol flagowy to jedna z najmłodszych dyscyplin olimpijskich. Swój statut „olimpijski” uzyskała decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w miniony poniedziałek na sesji w Mombaju.

„Flagówka” zadebiutuje podczas Igrzysk w 2028 roku, którego miastem- gospodarzem będzie Los Angeles.

Futbol flagowy (ang. flag football) to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy „szarżują” przez zerwanie „flagi” z ubrania przeciwnika. Drużyna składa się z pięciu zawodników. Ze względu bardzo ograniczony kontakt fizyczny jest możliwość jednoczesnej rywalizacji na boisku kobiet i mężczyzn. W Polsce dyscyplina zadebiutowała w maju 2010 roku we Wrocławiu „Szkolną Ligą Futbolu Flagowego”. 

Futbol flagowy w Tyglu z Zespołem Szkół Technicznych w Rybniku / fot. mat. zew.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również