Wiadomości z Rybnika

Filia nr 2 PMBP w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

  • Dodano: 2021-06-18 06:30, aktualizacja: 2021-06-17 19:38

Filia nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 czerwca o godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 w Rybniku. Wstęp jest wolny. Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce pt. "Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały" Andrzeja Fedorowicza.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

Opis książki

„Nie jestem aniołem i nie będę nim, dopóki umrę. Będę sobą" - mawiała angielska poetka i pisarka Charlotte Brontë. Pod tą frazą mogłyby się podpisać bohaterki tej książki. Wybrały cel i przez całe życie uparcie do niego dążyły. Celem tym była wolność i niezależność.

Nie akceptowały świata, który je otaczał i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi - męskimi autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia.

Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne - i zdumiewająco szczere - wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.

Filia nr 2 PMBP w Rybniku zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki / fot. PMBP

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.