Wiadomości z Rybnika

Etnoteatr - Teatralne Warsztaty Mistrzowskie w Rybniku

  • Dodano: 2021-06-16 06:30, aktualizacja: 2021-06-15 10:19

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na Teatralne Warsztaty Mistrzowskie "Etnoteatr jako metoda pracy w teatrze amatorskim".

Koszt warsztatów - 100 zł. Zgłoszenia proszę przesyłać na maila: dkchwalowice.eventy@gmail.com oraz tel. 32 4216222, kom. 664173856 lub osobiście w sekretariacie Domu Kultury Chwałowice. Ilość miejsc ograniczona - zapisy do 18 czerwca!

Warsztaty będą składały się z dwóch części

Pierwsza obejmie zagadnienia związane z metodami pracy w teatrze amatorskim (rola lidera, zespołowość poszukiwania i samotworzenie się grupy). Druga część warsztatu zostanie oparta na metodzie pracy zwanej etnoteatrem. Jest to jedna z możliwych metod pracy w nurcie teatrów amatorskich, służąca przygotowaniu spektaklu teatralnego. Metoda ta polega na zapisywaniu wyników rozmaitych badań w formie dramatu lub scenariusza, które mogą, ale nie muszą być wykorzystane do realizacji przedstawienia. Badania mogą być przeprowadzane za pomocą wywiadów, notatek terenowych, wpisów w dzienniku lub innych artefaktów, takich jak wycinki prasowe, transmisje telewizyjne i inne. Najważniejszy w przypadku etnoteatru jest proces - nie przedstawienie. 

Warsztat poprowadzi Iwona Woźniak - dyrektorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu https://teatrzaglebia.pl/. Realizatorka i pomysłodawczyni wielu działań teatralnych, animacyjnych i społecznych m.in. Laboratorium Pedagogiki Teatru. Prowadzi Teatr Naumiony z Ornontowic, współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i poza granicami. Doktorantka na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z zawodu menager kultury, teatrolog, animator. Studiowała m.in w Akademii Teatralnej w  Warszawie, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Uniwersytecie Opolskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pasjonatka dalekich podróży i gór. Szczęśliwa mama i żona.

Warsztaty Mistrzowskie odbędą się w Domu Kultury Chwałowice (Rybnik ul. 1 Maja 91B), wszelkich informacji dotyczących warsztatów udziela Katarzyna Chwałek-Bednarczyk: dkchwalowice.eventy@gmail.com, tel. 664173856. 

WARSZTATY MISTRZOWSKIE - słowo od organizatora:

Nie każdy ma możliwość podjęcia studiów aktorskich bądź reżyserskich. Jednym nie pozwala na to czas, bo aktywnym zawodowo ciężko znaleźć wolny czas nawet w weekend. Innym brak funduszy, bo kilkuletnie studia to całkiem spory wydatek. 

Z myślą o takich przeszkodach powstały Warsztaty Mistrzowskie, które mają na celu kondensację jak największej ilości wiedzy praktycznej w jak najmniejszym przedziale czasu. Przeznaczone są dla pedagogów, nauczycieli i instruktorów, którzy prowadzą własne teatry, koła zainteresowań, grupy teatralne lub uciekają się do teatralizacji prowadzonych przez siebie zajęć, ale również dla wszelkiej maści pasjonatów, którzy po prostu żyją teatrem. Oprócz poszerzania wiedzy, kompetencji i umiejętności dają uczestnikom konkretne narzędzia do dalszej pracy ze swoimi grupami.

Etnoteatr - Teatralne Warsztaty Mistrzowskie w Rybniku / fot. DK Chwałowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również