Wiadomości z Rybnika

Dronosiewność wygrała rybnicki biznesplan. Rozstrzygnięcie konkursu dla szkół średnich

  • Dodano: 2022-11-07 07:30, aktualizacja: 2022-11-06 17:18

Czwartkowa konferencja "Rybnik dla biznesu”, była okazją do rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu "Rybnicki biznesplan", adresowanego do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia.

Laureaci konkursu

I miejsce:

Zwycięzcami konkursu - laureatami I miejsca zostali  Marek Gojny i Tomasz Szczotok z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Ich praca pt. DaSky Technology to  połączenie technologii dronowej ze sztuczną inteligencją.

DaSky Technology, to firma rozwiązująca nie tylko problemy teraźniejszości, ale także przyszłości. To połączenie technologii dronowej ze sztuczną inteligencją. Flagowymi produktami firmy będą urządzenia pod nazwą Dronosiewność zajmujące się sadzeniem drzew oraz roślin w trudnych warunkach terenowo pogodowych, ich nawożeniem oraz inspekcją po upływie czasu. Urządzenie będzie w stanie w krótkim czasie wykonać przelot kontrolny analizując teren oraz samoczynnie wybierając miejsca idealne do sadzenia.

II miejsce:

Drugie miejsce zajęli Mateusz Kasparek i Tomasz Niemczyk z Zespołu Szkół Technicznych i ich przedsięwzięcie nazwane Zicherongi.

Działalność firmy Zicherongi polegać będzie na wykonywaniu wszelkich instalacji elektrycznych wraz z automatyką domową w zakresie montażu, naprawy, konserwacji, wymiany i rozbudowy instalacji elektrycznych z rozszerzeniem o inteligentne domy, a następnie włączenie na rynek aplikacji mobilnej do sterowania poszczególnymi komponentami, która będzie zawierać obsługę techniczną.

III miejsce:

Laureatkami trzeciego miejsca zostały Julia Osika i Weronika Kamińska z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i ich  Rybnicki biznesplan – DogCafe.

Misją firmy DogCafe jest przybliżenie ludziom problemu bezdomności zwierząt. Poza możliwością napicia się kawy, DogCafe będzie oferowało towarzystwo psów potrzebujących miłości człowieka. Kawiarnia będzie posiadała swoją stronę internetową, na której będzie można dowiedzieć się jacy podopieczni polecają się w kawiarni do adopcji, ale także wesprzeć finansowo poprzez wirtualną adopcję.

Celem organizowanego po raz pierwszy konkursu Rybnicki biznesplan jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Rybniku, a także pobudzenie aktywności w kierunku zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również