Wiadomości z Rybnika

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na kolejne Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku.

  • Dodano: 2020-10-06 06:30, aktualizacja: 2020-10-06 06:46

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na kolejne Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku.

13 października (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00
Małgorzata i Michał Pawełczyk - "Rowerowy trawers Andów - La sonrisa de Sudamérica".

Wstęp jest bezpłatny

Czy w czterech literach można zamknąć plan na wielomiesięczną wyprawę? Tak. Andy, najdłuższe pasmo górskie Świata, dają taką możliwość. W połowie 2018 roku stawiliśmy się z rowerami, wielkim ekwipunkiem, w towarzystwie rodziny i przyjaciół na lotnisku w podkrakowskich Balicach. W końcu plan zaczął się ziszczać, wyruszaliśmy w podróż bez biletu powrotnego.

Chcemy się podzielić doświadczeniem prawie dwuletniej rowerowej podróży w osi Andów. Na spotkaniu w Rybniku pożeglujemy z patagońskim wiatrem, a jeśli pozwoli staniemy pod wiatr. Postaramy się poczuć przestrzeń, by 20 km dojazd do pracy stał się śmieszną błahostką. Zobaczymy przepiękne drogi przez najwyższe górskie przełęcze, na których można się zagubić na wiele dni. Drogę będą nam przebiegać strusie, guanaco, lamy, alpaki, wikunie i pancerniki! Zaparzymy kawę na 4700 m n.p.m., bo nie spytamy baristy o pozwolenie. Zgadnijcie jaki miała smak! Nie odważymy się powtórzyć tej degustacji na sześciotysięcznych szczytach, ale nie raz otworzymy kawą inspirujące dysputy. Później dotkniemy jej krzewów, gdy po zielonych zboczach zjedziemy w miejsca, gdzie dojrzewają czerwone owoce tego najważniejszego na świecie napoju. Cóż, tak myślimy.

Coś tutaj pominęliśmy? Na pewno tak. Wsiadaj z nami na rower, żeby niczego nie przegapić. Przejedziemy Paragwaj, Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię. Poznajmy się.

Gosia - Świetnie się czuje, gdy nie stoi w miejscu. Trekkingi i tułaczki z plecakiem nie są jej obce.  Rower okazał się dla niej ulubionym sposobem podróżowania. Jej marzeniem jest bycie dobrym człowiekiem. Bycie lekarzem jest przywilejem, który na co dzień ułatwia to realizować.

Michał - Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Na wyprawie, jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, starał się nadać wartość każdemu z tych słów.

Wspólnie prowadzą blog, który w większości zagospodarowały zapiski z tej wyprawy. Wszystkie informacje znajdziesz pod tym adresem.

Wszelkich informacji na temat spotkań podróżniczych w ŻM udziela ich organizator - Krzysztof Łapka, tel. 513064196goryipodroze@wp.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również