Wiadomości z Rybnika

Budowlanka świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  • Dodano: 2018-11-16 07:30, aktualizacja: 2018-11-16 07:45

W rybnickiej „Budowlance” setną rocznicę odzyskania niepodległości obchodzono niezwykle różnorodnie. Każda z inicjatyw na swój niepowtarzalny sposób przyczyniła się do wzrostu świadomości narodowej i upamiętnienia tej jakże ważnej dla każdego Polaka rocznicy.

Dużym powodzeniem cieszyła się szkolna gra terenowa „Polska – Lubię to!”. Wśród konkurencji, z którymi przyszło się zmagać zawodnikom były kalambury z polskimi przysłowiami, tytułami książek i filmów, układanie puzzli niepodległościowych i łamanie szyfru związanego z Józefem Piłsudskim, odgadywanie znanych miejsc i postaci związanych z Polską, tańczenie tańców ludowych oraz improwizowana scenka teatralna ilustrująca radość z odzyskanej wolności sprzed stu lat...

W kulminacyjnym dniu obchodów, w piątek 9 listopada, każdy przekraczający progi szkoły otrzymał biało-czerwoną wstążeczkę. Na szkolnym holu rozbrzmiewały pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów i nauczycieli. W tym czasie na szkolnym basenie trwał maraton pod szyldem „100 długości na 100 lecie niepodległości”. Rozstrzygnięto szkolny konkurs wiedzy historycznej „Niepodległa”, który przybrał formułę teleturnieju ‘Jeden z dziesięciu”. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała hymn państwowy, po czym wykonano pamiątkowe zdjęcie w barwach biało-czerwonych z drona.

Do historii szkoły przejdzie specjalne wydanie gazetki niepodległościowej (w wersji papierowej i elektronicznej), przepiękne zakładki okolicznościowe, rozdawane wszystkim czytelnikom, wypożyczającym książkę polskiego autora, będące pokłosiem akcji bibliotecznej „100 cytatów na 100 lecie odzyskania niepodległości”, no i oczywiście pamiątkowe drzewko wolności, które zdobi szkolny skwer.

Budowlanka świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.