Wiadomości z Rybnika

Budowa hospicjum coraz bliżej

  • Dodano: 2021-08-04 06:30, aktualizacja: 2021-08-03 22:04

Miasto Rybnik ogłosiło przetarg na budowę budynku hospicjum stacjonarnego przy ul. Barbórki wraz z zagospodarowaniem terenu.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotna jest potrzeba stworzenia w Rybniku miejsca, w którym osoby ciężko chore mogłyby godnie i pod dobrą opieką spędzić ostatnie chwile swojego życia. Działające na terenie Rybnika hospicja domowe – to niestety za mało wobec potrzeb zgłaszanych przez rodziny i opiekunów osób nieuleczalnie chorych.

Inicjatorem budowy hospicjum była rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie

W ramach planowanej inwestycji, na realizację której ogłoszony został przetarg, powstanie budynek hospicjum stacjonarnego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym drogą wewnętrzną, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenów zielonych.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum będzie obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Ta koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego.

Budynek hospicjum stacjonarnego, powstanie przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Miasto przeznaczyło na inwestycję przeszło 17 mln zł netto. Oferty przetargowe można składać do 11 sierpnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również