Wiadomości z Rybnika

Budowa hospicjum coraz bliżej

  • Dodano: 2021-08-04 06:30, aktualizacja: 2021-08-03 22:04

Miasto Rybnik ogłosiło przetarg na budowę budynku hospicjum stacjonarnego przy ul. Barbórki wraz z zagospodarowaniem terenu.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotna jest potrzeba stworzenia w Rybniku miejsca, w którym osoby ciężko chore mogłyby godnie i pod dobrą opieką spędzić ostatnie chwile swojego życia. Działające na terenie Rybnika hospicja domowe – to niestety za mało wobec potrzeb zgłaszanych przez rodziny i opiekunów osób nieuleczalnie chorych.

Inicjatorem budowy hospicjum była rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie

W ramach planowanej inwestycji, na realizację której ogłoszony został przetarg, powstanie budynek hospicjum stacjonarnego wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym drogą wewnętrzną, parkingiem i infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenów zielonych.

Zgodnie z projektem budynek hospicjum będzie obiektem wolnostojącym, z dwiema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. W każdym ze skrzydeł zaprojektowano wewnętrzne patio, podcienie, a także taras dostępny z poziomu piętra. Ta koncepcja projektowa wyłoniona została w 2019 roku, w ramach konkursu architektonicznego.

Budynek hospicjum stacjonarnego, powstanie przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Miasto przeznaczyło na inwestycję przeszło 17 mln zł netto. Oferty przetargowe można składać do 11 sierpnia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.