Wiadomości z Rybnika

Boisko przy ZS3 na finiszu

  • Dodano: 2021-10-27 07:00, aktualizacja: 2021-10-26 20:46

Ruszyły prace przy kontynuacji budowy zadaszonego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół nr 3 na osiedlu Nowiny.

Inwestycja rozpoczęła się w 2020 roku, a pierwszy wykonawca zrealizował 80% prac, po czym zaniechał dalszej budowy. W marcu br. Miasto rozwiązało z nim umowę. Potem wykonano ocenę stanu zaawansowania robót – inwentaryzację, która stanowiła podstawę do ogłoszenia nowego postępowania przetargowego. Przetarg na dokończenie budowy boiska wygrała Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Rybnika Wielopola, która inwestycję zrealizuje za 446 206,12 zł.

Plan budowy

Nowy wykonawca dokończy wykonanie podbudowy boiska (odchwaszczenie, regulacja studzienek kanalizacyjnych, uzupełnienie obrzeży w miejscu wjazdu na boisko, uzupełnienie, rozściełanie i zagęszczenie wierzchniej warstwy podbudowy z drobnego kruszywa dolomitowego). Zrobi też nawierzchnię ze sztucznej trawy (źdźbła o długości 50-60 mm w kolorze zielonym, zasypka z piasku kwarcowego i granulatu SBR). Do jego zadań będzie też należało wykonanie nawierzchni z bruku betonowego pod kontener na sprzęt  sportowy, dostawa i montaż wyposażenia boiska (kontener na sprzęt sportowy, bramki, osłony ochronne słupów konstrukcji zadaszenia), a także dostawa i montaż piłkochwytów wraz z wykonaniem konstrukcji do ich mocowania. Zakres planowanych robót obejmuje ponadto: dokończenie budowy instalacji elektrycznej, uporządkowanie i plantowanie terenu oraz wykonanie trawników wokół boiska zadaszonego i otwartej strefy treningowej, a także opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Prace potrwają 12 tygodni, powinny zostać zrealizowane do końca roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również