Wiadomości z Rybnika

Boguszowicki Koci Dom Tymczasowy w Rybniku. Poznaj podopiecznych!

  • Dodano: 2023-06-16 06:00, aktualizacja: 2023-06-15 20:38

Jest na boguszowickim osiedlu takie miejsce, gdzie spędzając czas w domowej atmosferze, w miłym kocim towarzystwie, można zdecydować czy jest się odpowiednim opiekunem dla oczekujących na adopcję kotów.

Koci Dom prowadzony przez Fundację Mondo Cane, działa przy ul. Osiedle Południe 56a, w dzielnicy Boguszowice Osiedle.

- Zapraszamy do nas do kociego domu, aby poznać naszych podopiecznych do adopcji. Aktualnie mamy 8 kotów o różnych charakterach – mówi Nina Staszek –Dajka, z fundacji Mondo Cane. - W niedzielę od 14.00 do 18.00 można nas odwiedzić z dziećmi, napić się kawki, zjeść coś słodkiego i miło spędzić czas.  Można nas również wspierać poprzez przynoszenie rzeczy na bazarek. Zbieramy wszystko co jest w dobrym stanie, wystawiamy w internecie, sprzedajemy  i w ten sposób zbieramy na leczenie zwierząt – wyjaśnia.  

- Ten dom powstał w naszych głowach już dawno temu. Chodziło nam o miejsce, gdzie można przyjść, by zapoznać się z kotami i przede wszystkim nabyć wiedzę na temat kotów, które często są wciąż jeszcze źle traktowane w naszych głowach, a my chcemy zmieniać te stereotypy - przekonuje Anna Augustyńska, z Mondo Cane. - Chcemy też zrobić coś dla ludzi: chcemy by przez felinoterapię te koty wpływały na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi - dodaje.

Szczegóły związane z kocim domem znajdziecie na facebookowej stronie rybnickiego oddziału Mondo Cane.
Można również wesprzeć fundację finansowo: zbiórka.

Boguszowicki Koci Dom Tymczasowy w Rybniku. Poznaj podopiecznych! / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również