Wiadomości z Rybnika

"Bezpieczny Przejazd ". Działania rybnickich policjantów Straży Ochrony Kolei

  • Dodano: 2023-03-07 08:00, aktualizacja: 2023-03-07 08:08

Rybniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Przejazd”. Stróże prawa propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Celem akcji jest zwiększanie świadomości zarówno kierowców jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji do ograniczenia wypadków, szczególnie tych, w których ktoś traci życie.

"Bezpieczny przejazd"

Niestety niejednokrotnie wypadki na przejazdach kończą się tragicznie. Najczęstsze wykroczenia popełniane w tych miejscach, to niestosowanie się do znaku STOP, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, omijanie pół zapór i zapór, czy kontynuowanie jazdy, jeżeli rozpoczęto opuszczanie szlabanu.

Policjanci rybnickiego wydziału ruchu drogowego systematycznie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne, w tym również na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Wczoraj mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili działania na przejazdach kolejowo-drogowych pod nazwą "Bezpieczny Przejazd". 

– To jest dobra akcja, profilaktyka jest konieczna, każde przypomnienie jest ważne – mówili kierowcy.

Celem działań "Bezpieczny przejazd" jest zwiększanie świadomości zarówno kierowców jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji do ograniczenia wypadków, szczególnie tych, w których ktoś traci życie.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również