Wiadomości z Rybnika

Bezdomni w Rybniku otrzymali paczki świąteczne

  • Dodano: 2019-04-18 13:15

Od samego środowego rana mundurowi wraz z pracownikiem socjalnym, odwiedzali rybnickich bezdomnych.

Wręczali im paczki świąteczne, które przygotowali uczniowie z Ornontowic i Rybnika. Obdarowani nie kryli wzruszenia, szczególnie czytając życzenia z kartek, wykonanych własnoręcznie przez dzieci.

Pięknym gestem wykazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku. Przygotowali bowiem paczki świąteczne dla osób bezdomnych, w których znalazły się m.in. artykuły spożywcze, bielizna, kosmetyki i ubrania. Dodatkowo dzieci ze szkoły z Ornontowic, własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami.

Głównym inicjatorem akcji był Zespół ds. Bezdomności OPS w Rybniku, który nawiązał kontakt ze szkołami i zaprosił do współpracy Policję oraz Straż Miejską

Dzisiaj od samego rana rozwożono paczki do miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Tym zadaniem zajęli się rybniccy policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownik z Zespołu ds. Bezdomności OPS w Rybniku. Obdarowane osoby nie kryły wzruszenia. Szczególną radość sprawiły im kartki świąteczne z życzeniami od dzieci.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszą akcję. Szczególne gratulacje należą się dzieciom z klasy 5B z Ornontowic, które rozpoczęły zbiórkę dla potrzebujących.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.