Wiadomości z Rybnika

BAjki NajNajki - odkrywamy magiczny świat baśni

  • Dodano: 2018-02-27 11:00

To propozycja skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

W przytulnej, klimatycznej sali z materacami i poduchami odbędzie się wspólnie słuchanie bajek, które opowiadać będzie „opowiadacz”, a potem nastąpi także wspólne oglądanie bajki na ekranie. Podczas projekcji światło nie będzie do końca zgaszone za to dźwięk będzie nieco ściszony. To sposób na oswojenie dzieci z kinem, moment na kontakt z rówieśnikami, a także kolejny pomysł na wspomaganie rozwoju przedszkolaków.

Głównym tematem pierwszych BAJek-NajNajek będą fantastyczne stworzenia ze śląskich, ale nie tylko, baśni i podań ludowych. Spotkamy m.in Skarbnika i utopce… Dzieci poznają ich podstawowe cechy wyglądu i charakteru oraz kilka zabawnych (lub strasznych) anegdotek z nimi związanych. Zwieńczeniem spotkania będzie projekcja bajek animowanych.

BAJki-NajNajki poprowadzi Mateusz Świstak - doskonały opowiadacz i interpretator baśni. Współpracuje on z wieloma placówkami edukacyjnymi na ternie Śląska i Małopolski, a także organizuje cykle spotkań Baśnie dla Dorosłych. Wspólnie z Aleksandrą Świstak jest autorem książki „ZABAWY Z RYŻEM”. W książce pokazano, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka.  Laureat nagrody im. Astrid Lindgren oraz nagrody Słoneczników, autor bloga www.basnienawarsztacie.pl.

Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem. Podczas spotkań, warsztatów i festiwali. Sztuka Opowieści, to trudna sztuka, bez dodatkowych rekwizytów, bez efektu w postaci obrazu, nagrania wideo, czy instalacji. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat. / Mateusz Świstak/.

Rozpoczęcie: 11 marca 2018 r. o godz. 10.00  "Stwory straszne i niestraszne"

Dla dzieci w wieku 3-6 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania - 60 min.

Bilety - to jedyne 10 zł/os. Bilety do nabycia na stronie: https://biletyna.pl/event/BAjki-NajNajki-Dom-Kultury-w-Rybniku-Chwalowicach-Rybnik-e65304.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice.

BAjki NajNajki - odkrywamy magiczny świat baśni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również