Wiadomości z Rybnika

Badamy "Klimat Rowerowy"

  • Dodano: 2020-11-05 15:00

Rybnik bierze udział w ogólnopolskim badaniu tzw. klimatu rowerowego. Wszystkich, chcących podzielić się swoimi spostrzeżeniami, gorąco zachęcamy do wypełnienie ankiety - zajmie to nie więcej niż 10 minut.

- Założeniem ankiety jest znalezienie odpowiedzi na pytania: czy Twoja miejscowość odnosi się z sercem do ruchu rowerowego? czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość, czy jest raczej źródłem stresów? Udział rybniczan w tych badaniach dostarczy wielu ważnych i ciekawych informacji na temat klimatu rowerowego w naszym mieście – mówi Łukasz Karbowiński rybnicki Oficer Rowerowy.

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów.

Proces badawczy składa się z trzech faz: rekrutacji zainteresowanych samorządów, badania właściwego gdzie mieszkańcy – codzienni użytkownicy rowerów, wypełniają anonimową ankietę (online lub stacjonarnie), w której oceniają warunki panujące w swoim mieście lub gminie. Ostatnim etapem jest przygotowanie raportów. Wyniki przedstawiane będą w 6 stopniowej skali i będą powszechnie dostępne.

- Rezultaty badań kierowane są do samorządowców, osób decyzyjnych oraz osób odpowiedzialnych za kształtowanie ruchu. Do udziału w badaniu zgłosiły się 82 samorządy z całej Polski. Udział miast i gmin w badaniu jest bezpłatny – tłumaczy Rafał Glazik, sekretarz generalny Polskiej Unii Mobilności Aktywnej – organizator projektu badawczego.

Wyniki testu umożliwią stworzenie wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach kraju, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Rowerowyklimat.pl

Możesz wypełnić ankietę klikając tutaj.

Badamy "Klimat Rowerowy"

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.