Wiadomości z Rybnika

68-letnia mieszkanka Rybnika naraziła bezpieczeństwo pieszego. Została surowo ukarana!

  • Dodano: 2023-04-03 07:00, aktualizacja: 2023-04-02 21:50

Obowiązki kierującego zbliżającego się do przejścia dla pieszych są jasno określone w kodeksie drogowym. Oprócz zachowania szczególnej ostrożności, kierujący obowiązany jest do zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa.

Nieodpowiedzialne zachowanie 68-latki

Zapomniała o tym 68-letnia mieszkanka Rybnika, która na podstawie nagrania przesłanego na skrzynkę Stop Agresji Drogowej została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 15 punktami.

Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie przepisów i stosowanie się do zasad to podstawy drogowego bezpieczeństwa. Dodać do tego należy też koncentrację, wzajemny szacunek i obserwację sytuacji na drodze. O tym ostatnim zapomniała 68-letnia kierująca hondą. W Rybniku na ulicy Gliwickiej nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się już prawie w połowie drogi i zmuszona była zatrzymać się na jezdni, żeby uniknąć potrącenia. Za popełnione wykroczenie rybniczanka została ukarana mandatem, który wyniósł 1500 złotych i 15 punktami.

Pamiętajmy, że warunki na drodze mogą zmieniać się bardzo szybko. Zmrok i świecące reflektory jadących z naprzeciwka samochodów to z pewnością czynniki, które negatywnie wpływają na komfort jazdy i widoczność. Nie mogą być jednak usprawiedliwieniem, gdy dojdzie do tragedii na drodze. Dlatego zawsze pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do aktualnych warunków.

Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Nawet niewielki odblask noszony prawidłowo daje kierującemu czas na odpowiednią reakcję. - apelują policjanci.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również