Wiadomości z Rybnika

62-latek potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność!

  • Dodano: 2022-11-02 07:30, aktualizacja: 2022-11-01 20:26

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Piasta w Rybniku. 62-letni kierujący volvo, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 37-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę o godzinie 14.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku, na ulicy Piasta. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 62-letni kierujący volvo jadąc w kierunku ulicy Gliwickiej, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają rybniccy śledczy.

Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę i udzielić mu pierwszeństwa. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również