Wiadomości z Rybnika

21. Czapka Świętego Mikołaja. Młodzieżowa Rada Miasta kolejny raz organizuje akcję

  • Dodano: 2022-11-30 07:30, aktualizacja: 2022-11-29 20:55

Młodzieżowa Rada Miasta po raz kolejny wspiera najbardziej potrzebujących w Rybniku w ramach akcji charytatywnej Czapka Świętego Mikołaja. To już 21. edycja, w której młodzież pokazuje, że warto pomagać.

Już od 21 lat młodzi radni pomagają najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi oraz seniorom z naszego miasta, zbierając w tym celu datki oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Dzięki zebranym datkom oraz żywności tworzone są paczki, które trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin z dziećmi i seniorów z Rybnika właśnie na Święta. Zostań z nami Świętym Mikołajem.

Jak ty możesz się włączyć?

  • Wrzucając pieniądze do puszki bądź przelewając je na konto bankowe:
  • Fundacja DOBROstka, nr konta: 36 1870 1045 2078 1073 0632 0002 (przelewy można wykonywać między 28 listopada a 15 grudnia br.)

Biorąc udział w wydarzeniach charytatywnych na rzecz akcji:

  • 4, 10 oraz 11 grudnia, godz. 12:00, Pniowiec - Morsowanie z Młodzieżową Radą Miasta;
  • 7 grudnia, godz. 18:00, Lodowisko MOSiR Rybnik - Disco Lodowisko z MRM “Muzyka w stylu lat 80./90.”;
  • 14 grudnia, godz. 18:00, Lodowisko MOSiR Rybnik - Disco Lodowisko z MRM “Karaoke Vibes”;
  • 3-4, 9-11 grudnia, Rynek w Rybniku - atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz młodzieży podczas jarmarku bożonarodzeniowego.

W rybnickich szkołach, przedszkolach i żłobkach odbywać się będą zbiórki żywności o długim terminie przydatności do spożycia. W szkołach ponadpodstawowych odbywać się będą charytatywne kiermasze ciast.

Warto śledzić wydarzenia na facebooku Młodzieżowej Rady, żeby być na bieżąco i zapisać sobie w kalendarzach interesujące was wydarzenia.

- W akcję włącza się cała społeczność rybnicka. W rybnickich szkołach, przedszkolach i żłobkach odbywać się będą zbiórki żywności o długim terminie przydatności do spożycia – mówi Marta Pinior, przewodnicząca rybnickiej MRM. - Zbieramy m.in. mąkę, ryż, kaszę, herbatę, kawę, słodycze, konserwy, itp. W szkołach ponadpodstawowych odbywać się będą charytatywne kiermasze ciast. Do akcji włączają się także lokalni przedsiębiorcy, przekazując datki oraz towary. Wszyscy stają na głowie, żeby pomimo ciężkiej sytuacji  gospodarczej pomoc dotarła na czas do wszystkich potrzebujących. Każdy grosz jest ważny a jeśli złączymy siły, nasza pomoc przyniesie lepsze efekty! Ubierzmy wszyscy razem czapki świętego Mikołaja i sprawmy aby w te święta w każdym domu zagościła radość! – apeluje młoda radna.

21. Czapka Świętego Mikołaja. Młodzieżowa Rada Miasta kolejny raz organizuje akcję / fot. UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również